KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 10313493
nr 1031 3493
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Färgetsning, Hans Hamngren (f. 1934), 'Lådan', 28/90, signerad, motivet: 59x83
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 april 2016
kl 19:58:53
400 kr
500 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Hans Hamngren
Läs mer om Hans Hamngren